Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineartdesign blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
86234 odwiedzin | wpisów: 84, komentarzy: 16, artykułów: 4, obserwuje: 72

Projektowanie łazienek – porady i inspiracje

autor: artdesign blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

W myśleniu o łazienkach widocznych jest kilka wyraźnych tendencji. Zgodnie z jedną z nich łazienki tracą swój charakter oparty na wyłącznie higienicznej funkcji i stają się przestrzenią relaksu. Przesycone elegancją, często wyposażone w duże okno lub drzwi na taras zyskały status pokoju kąpielowego (czy wyobrażamy sobie pokój bez okna?). Połączenie w jednej przestrzeni wanny, prysznica, sauny, a czasem urządzeń treningowych, zachęca do pielęgnacji ciała i sprzyja wypoczynkowi.

Wiele materiałów, niegdyś odrzucanych jako nienadające się do łazienki, dzięki postępowi technologicznemu obecnie znajduje zastosowanie. Ciekawe efekty można uzyskać, stosując wodoodporne tapety, drewno i płyty fornirowane, naturalny kamień, beton architektoniczny a także oryginalne płytki 3d i mozaiki. W aranżacjach łazienek pojawiają się stylizowane fotele i pufy, toaletki, dekoracyjne żyrandole, drewniane lub stalowe dodatki, a nawet wanny i umywalki wykonane z drewna pokrytego przezroczystą powłoką antybakteryjną. Również w elementach wyposażenia widoczny jest powrót do klasycznych materiałów oraz ponadczasowego wzornictwa ujętego w czystych formach i prostych, wyrazistych liniach. Popularność zyskały nablatowe owalne lub prostokątne umywalki, dyskretne i eleganckie podtynkowe baterie, gdzie nowoczesna technologia pozostaje ukryta pod uproszczonymi formami. Nieodzownym elementem porządkującym przestrzeń jest efektowne oświetlenie – światło podkreśla szklistość powierzchni płytek oraz blask armatury. 

Dobrym rozwiązaniem pozwalającym na doświetlenie łazienki naturalnym światłem i jednocześnie optyczne powiększenie jest połączenie jej z sypialnią. Łazienka bywa też oddzielona szklanymi drzwiami lub szklaną ścianą z przesłoną z tkaniny lub żaluzją; możliwe jest również wykorzystanie nowoczesnych technologii, dzięki którym przezroczysta ściana matowieje pod wpływem prądu elektrycznego, gdy naciśniemy przycisk. Przy tendencji zmierzającej do ograniczania ilości płytek w łazienkach na rzecz tapet, tynków dekoracyjnych i drewna – przestrzenie łazienki i sypialni tworzą estetycznie jedną całość.

Szybkie tempo życia sprawia, że poszukujemy metod pozwalających na błyskawiczną regenerację ciała i umysłu. Do łazienek zostaje przeniesiona filozofia wellness. Są więc one wyposażane w wanny, prysznice z hydromasażem i chromoterapią, bicze wodne, aromaterapeutyczne świece lub kominki zapachowe. Elementem, którego nie powinno zabraknąć w domowym SPA jest sauna – najczęściej sucha lub parowa.

Więcej porad i wskazówek dotyczących łazienki i domowego spa znajdziesz w książce Jacka Niezgody "Aranżacje wnętrz" oraz na stronie www.artdesign.pl.
Zapraszamy też do obejrzenia galerii przykładowych aranżacji łazienek. Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:65806
Liczba wpisów:212209
Liczba komentarzy:898130
Liczba zdjęć:790254
Liczba blogów:65806
Liczba wpisów:212209
Liczba komentarzy:898130
Liczba zdjęć:790254
Liczba komentujących:48250
Użytkownicy online:477